XXI amžiuje tiesiog privaloma ieškoti atsinaujinančių arba alternatyvių energijos resursų, nes tiek nafta, tiek naudingosios iškasenos po mažu nyksta. Pasaulyje jau seniai domimasi alternatyviais energijos šaltiniais, o į Lietuvą šios idėjos atėjo tik prieš gerą dešimtmetį ar net po įstojimo į Europos sąjungą. Plačiau panagrinėsime alternatyvų namų šildymą ir apie kitokį, beveik nieko nekainuojantį vandens pašildymą. Sutaupyti karšto vandens sąskaita gali padėti saulės kolektoriai. Saulės kolektorių naudojimą propaguoja įmonės, montuojančios saulės energiją surenkančias ir kaupiančias sistemas. Sistema gana paprasta – tam tikri įrenginiai sumontuojami aukštai ant namų stogų, daugiausia pietinėse namų pusėse. Saulės kolektoriaus įrengimas nėra vien tik tam tikro mechanizmo užkėlimas ant stogo. Įrenginėjant saulės kolektorius, projektuojamos sudėtingos šildymo sistemos, nutariama, kuriuos kolektorius palankiausia pasirinkti, vėliau atliekamas garantinis ir pogarantinis saulės kolektorius pasirinkusių subjektų aptarnavimas.
Kad išlaikytų rinkos lyderių pozicijas, šiuos įrenginius montuojančios įmonės turi dirbti už prieinamą kainą, greitai bei kokybiškai. Kolektoriai dažniausiai įrengiami tada, kai statomas namas ar keičiamas stogas, taigi laukti nėra kada – viskas turi būti daroma greitai ir sparčiai ir, be abejo, kokybiškai. Įmonių vadovai samdo tik gerai organizuotus ir mobilius darbuotojus, kurie pasirengę vykti į bet kurį Lietuvos kampelį. Reaguoti reikia greitai, nes kuo greičiau saulės kolektoriai įrengiami, tuo greičiau vartotojai suvokia jų privalumus ir gali taupyti elektros energiją bei kitus resursus.
Įsirengus kolektorius, iš karto sumažėja sąskaitos už elektrą, nes vandens šildytuvai ir boileriai, ypač seno tipo, eikvoja daug energijos. Dažnai vandens šildytuvai yra didžiuliai, tad vienu kartu pašildomas itin didelis vandens kiekis, kurio prausdamiesi neišnaudojame. Vanduo greitai atšąla, didesnė jo dalis šildoma visiškai be reikalo. Tuo tarpu saulės kolektorius neleidžia veltui švaistyti elektros. Ir patys kolektoriai gaminami labai sandarūs- vakuuminiai, kad atiduotų kuo mažesnį šilumos kiekį į aplinką tekėdami šilumokaičiu.
Saulės kolektorių montavimo užsiimančios įmonės yra netgi procentais suskaičiavusios, kiek galite sutaupyti naudodami šiuos įrenginius. Taigi Lietuvoje, kur klimatas yra gana nepalankus, su saulės kolektoriais žiemą tikrai nepavyks prišildyti namų. Viena priežastis –saulė yra pernelyg mažai kaitri, antra priežastis – per aukšta minusinė temperatūra, tad dažnai šildymą įjungti reikia pilnu pajėgumu. Taigi, kaip minėta, paskaičiuota, kad saulės kolektoriai žiemą, pavasarį ir rudenį padeda pagaminti iki 80 proc. viso namuose sunaudojamo karšto vandens, o vasarą – net ir iki 100 proc. Per visus metus galima net 60 procentų sumažinti namų šildymo kaštus.