Niekam ne paslaptis, kad kelionė automobiliu ar autobusu bus maloni tik tada, jeigu viduje deramai veiks oro kondicionieriai. Ypač, kai kalba eina apie autobusą, kai jame yra daug žmonių. Palyginsiu kelias patirtis, kaip skiriasi kelionės autobusais ir kokie oro kondicionieriai bei kiti privalumai džiugina keleivius.
Vietinis šalies transportas
Pirmiausiai norisi prisiminti vietinius šalies autobusus, važiuojančius iš vieno miesto, į kitą. Nėra taip jau blogai – karštą dieną paprastai čia veikia kondicionieriai, kažkokiu būdu tuo pačiu metu sugeba būti net ir langai atidaryti. Problemos prasideda tada, kai visą kelią didžiausiu garsu groja kažkokia siaubinga muzika, kurios negali pakęsti, o užgrojus mėgstamiausiam vairuotojo Sveikinimų koncerto hitui, garsas dar labiau padidinamas, kad visi važiuotų linksmiau. Blogai ir tai, kad neveikia tualetas, o, kai nori juo pasinaudoti, tada turi reikalauti, kad sustotų.
Trečiųjų šalių autobusai
Baisiausia yra važinėti karštose ir skurdžiose užsienio šalyse. Tada autobuse pajauti savo ribotumą, nes kartais atrodo, kad tiesiog neišgyvensi. Kartais būna mirtinai karšta lauke, o autobuse – jau virš mirtinumo ribos. Ir, negana to, kondicionieriaus tiesiog net nebūna ten.
LUX klasės kelionės
Ir nors atrodytų, kad čia jau turėtume prieiti tą variantą, kur nuostabios kelionės į užsienį su LUX klasės autobusais ir automobiliais turėtų mus labai pradžiuginti, iš tiesų, nėra viskas taip paprasta. Pasirodo, ir čia gali būti keblumų. Štai su draugais vykome iš Vilniaus į Varšuvą. Laukė ir kelionė puiki ir jos tikslas – nusprendėme, kad per daug puiki šalis ta Lenkija, kad nepasidomėtume deramai, kas joje vyksta. Juk labai norisi sužinoti, kaip iš tiesų viskas ten atrodo, tuo labiau, kad Krokuvoje jau buvome lankęsi, ir ji mums paliko nuostabų įspūdį. Dabar reikėjo kelionės, kurios metu mes galėtume pajausti Varšuvos grožį. Autobusas buvo beveik naujas. Buvo nemokamos kavos, tualetai ir tie maži televizoriukai sodynėse su baisiais filmais, įmontuotais priešais mus. Tačiau oro kondicionieriai veikė netinkamai. Pirmiausiai buvo taip užkaitinta, kad visi vos nenumirė ir nenualpo. Aš jau norėjau griebti tą raudoną plaktuką prie užrašo „EMERGENCY“ ir iškalti langą, per kurį įeitų bent šiek tiek oro. Tačiau paprašiau vairuotojo sumažinti šilumą ir įleisti oro. O nuo tos sekundės kondicionieriai ėmė aušinti, ir mes tiesiog apšalome kaip medžių šakos būna apšalę ankstų žiemos rytą.