Nedaug žmonių šiais laikais renkasi gyventi ten, kur važinėja traktoriai, kombainai ir srutovežiai – kaime. Urbanizacija labai pakeitusi žmonių gyvenimą ir jie nori gyventi tik mieste. Tačiau apskritai šis dalykas yra nebūtinai tik geras. O jauni žmonės, kurie nutaria gyvenimą visgi kurti ne didmiestyje, o mažesniame miestelyje ar kaime, laikomi išimtimis. Tačiau jauna pora pagyvenusi Vilniuje 10 metų, nutarė savo gyvenimą kurti mažame miestelyje. Prabuvę čia metus, jie sako, kad skirtumai tikrai yra milžiniški.
Supa kitoks transportas
Kaip sako šeimos galva, jam labai kliūva tai, kad yra visiškai kitokie automobiliai. „Pradedant žemės ūkio technika, tokia kaip srutovežiai, traktoriai, kombainai. Tai technika, kurios niekada nepamatysi mieste. Mieste sunkiasvorė technika bus statybų, nes ten statomi itin dideli pastatai. Tačiau čia yra visiškai kitaip viskas. Ir tai dar ne viskas. Dar galima paminėti, kad mieste yra daug labai prabangių sportinių ir kitokių madingų mašinų, su kuriomis žmonės maivosi, nors neretai tai įmonės už paskolą pirktas automobilis. Kaime žmonės vertina patogumą, dažnai pasirenkami galingesni automobiliai su keturiais varomais, nes reikia pravažiuoti tokius kelius, kokiais sunku pravažiuoti“, – sako jis.
Gamtos poveikis
Žmona sako, kad jai didžiausią įspūdį daro gamta. „Dabar tiek daug nuostabių vietų Lietuvoje, kur gali nusipirkti sau sodybas ir namus tiesiog ant kalnų, šalia piliakalnių, upių santakų, miškų. Daugybė nuostabių vietų, jos tiesiog stulbinančios. Ir visas šitas gamtos poveikis man atrodo tiesiog nuostabus. Kai tu ten esi, tu tiesiog tai jauti, ir jauti visa širdimi, plaučiais ir siela. Bet reikia ilgiau pabūti, kad suprastum. Mane pakeri ta metų laikų kaita, puikus grynas oras, vandens suteikiama energija, miško ošimas, visi nuostabūs dalykai, vykstantys pavasarį, ir pan.“, – sako ji.
Žmonių bendravimas
Kaip sako pora, mieste žmonės nebendrauja, o miesteliuose nori viską vieni apie kitus žinoti. Bet taip pat ir nesidrovi prašyti pagalbos. „Kai atvažiavome čia gyventi, dažnai sulaukiame skambučių – tolimi pažįstami tai nori pasiskolint kažko, tai paslaugos. Tai patys žmonės atneša padovanoja ar pasiūlo bulvių, kiaušinių. Tiesiog viskas labai paprasta, toks natūralus tinklas. Kai sostinėje tu net savo kaimyno vardo nežinai, ir net nesisveikini, sutikęs laiptinėje“, – sako jis.
Sodybų tuštėjimo metas slegia, kaip sako pora. Nes nors ir yra nuostabu gyventi gamtoje ir tokioje puikioje vietoje, visgi tenka pripažinti, kad gyventojų tankumas čia tikrai labai retas, žmonių yra per mažai. Ir jie vis dažniau iš čia išvyksta.