Ar jūsų mažylis nenoriai valgo košę? Galbūt naujos vaikiškos lekstes internetu padėtų jam pajausti patrauklumą maistui? O gal reikėtų už tai, kad ištuštins lėkštę, ką nors pažadėti? Labai dažnai mažieji nenori valgyti jam skirto maisto, mieliau bėga žaisti laukan. Tačiau rūpestingi vaikai puikiai žino, kad vaikams reikia visų maisto medžiagų, kurios būna įduotos ir įdėtos į lėkštę. Tad ką daryti, kad vaikai noriai suvalgytų tai, ką jiems duodame?
Ypatingas indas
Galima susikurti savus valgymo ritualus. Tarkime, tai, ką vaikas mėgsta, galima valgyti iš paprastų indų. O tai, ko jis nemėgsta, bet jam reikėtų valgyti, galima įdėti ir į specialias lekstes internetu užsakytas. Tai gali būti net visas spalvingas lėkščių rinkinys, iš kurio vaikas turėtų galimybę išsirinkti, kuri patiktų labiausiai. Ypatingi indai pradžiugina mus, suaugusius, ir mes sutinkame mokėti daugiau už gražų stalo paserviravimą restorane, ir mokame mažiau užkandinėse, kur valgome iš plastikinės lėkštės. Taigi, ypatingas indas yra paskata valgyti. Ji tinka ir mums, ir vaikams. Tik vaikams galbūt gražu kiti dalykai nei mums. Sukurkite valgymo ritualą kaip žaidimą, nupirkę gražias vaikiškas lekstes internetu, ir pamatysite, kaip jūsų mažylis jums atsidėkos ištuštindamas visą lėkštę.
Principas – gausi tai, jeigu padarysi tai
Dar vienas būdas priversti vaikus su džiaugsmu ištuštinti maisto lėkštę – apdovanoti juos už tai. Tiesiog paprasčiausiai žadėti vaikui kažką duoti, jeigu jis suvalgys pirmąjį patiekalą. Tačiau jį taip pat gaminti labai smagiai. Galima psichologiškai paveikti vaiką, teigiant, kad tai, ką jis valgo iš pradžių, yra mėgstamiausias tėvų patiekalas, o tai, ką jis gauna kaip desertą – jiems visai nepatinka. Juk vaikai yra tėvų kopijos, ir renkantis maistą svarbu ne tik tai, kaip jis pateikiamas, ir koks jo tikrasis skonis, bet ir kaip mes, tėvai, didieji vaikų autoritetai, patys mėgstame tą maistą valgyti.
Kodėl bausmė nebus gerai
Blogiausia ką galima padaryti, tai pagrasinti vaikui, kad jis bus nubaustas, jeigu nesuvalgys savo maisto davinio. Bausmės niekada nieko nepaaiškinant, nieko gero nereiškia. Prisiminkite save, kaip bijodavote gauti bausmę, nors nesuprasdavote tų draudimų prasmės. Iš to galiausiai išauga tik kompleksai, nors trumpam laikui tėvams tokiu būdu ir pavyksta suvaldyti vaikus.
Kalbėtis ir paaiškinti
Dar veiksminga yra tiesiog traktuoti savo mažąjį palikuonį kaip protingą asmenį, tiesiog nežinantį kai kurių dalykų. Jeigu manote, kad vaikas kažko nesupranta, reikia stengtis jam paaiškinti.