Kaip ir kada gali padėti psichologas?

PsichologasLietuvoje į psichologus žiūrima įtariai. Turbūt net savo artimiausioje aplinkoje galėtumėte nesunkiai rasti žmonių, kuriems akivaizdžiai reikalinga ar būtų naudinga psichologo pagalba, bet dėl išankstinių nusistatymų, baimės, spaudimo, yra jos atsisakoma. Psichologas – vis dar nepasitikėjimą menanti profesiją, nes manoma, kad psichologo pagalba reikalinga tik silpniems ir jei nesugebama su asmeninėmis problemomis susitvarkyti patiems, tuomet tai tampa silpnumo pripažinimu, iššaukiančiu asmeninę gėdą.

Taip, anksčiau toks požiūris tikrai buvo labai gajus ir plačiai paplitęs. Bet dabar, keičiantis kartoms ir laisvėjant mūsų visuomenėms, atsiranda ir daugiau supratingumo psichologinės pagalbos atžvilgiu. Todėl šiandien psichologo profesija – pakilime, nes psichologų reikia visiems: ir privatiems asmenims, ir sportininkams, ir darbuotojams… Tad laužant įvairias nuostatas, pažvelkime į atvejus, kuomet psichologas iš tikrųjų gali būti naudingas žmogaus gyvenime.

Depresija ir nuotaikos svyravimai

Dėl skubios gyvenimo rutinos ir kitų modernaus gyvenimo keliamų iššūkių, žmonės labai dažnai susiduria su tuo, kas bendrai įvardinama, kaip "depresija". Kartais tam priskiriami ir paprasti nuotaikų svyravimai, kurie trukdo susikoncentruoti kasdieniame ar profesiniame gyvenime. Depresiją galima gydyti vaistais, bet dažnai net psichiatrai rekomenduoja apsilankyti pas psichologą ar pradėti lankyti psichoterapijas, kad depresiją ir nuotaikų svyravimus būtų galima išspręsti iš esmės. Tai – viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi pas psichologus.

Netektys

Nesvarbu koks stiprus žmogus, netektys ir panašios krizės mūsų gyvenime mus tikrai stipriai paveikia, o kartais gali sugniuždyti taip, kad ilgą laiką būna sunku vėl atsistoti ant savo kojų. Psichologas šioje situacija yra naudingas, nes gali padėti išgyventi netektis. Nors jų skausmo ištrinti neįmanoma, bet psichologo konsultacijos metu galite išsikalbėti, o patyrės psichologas visada suras tinkamus žodžius tam, kad jūsų sielvartas neperaugtų į emocinį paralyžių, neleidžianti normaliai gyventi.

Pasitikėjimo savimi trūkumas

Daug žmonių skundžiasi pasitikėjimo savimi trūkumu, kuris neleidžia jiems griebti visų gyvenimo siūlomų galimybių. Tokie žmonės yra linkę save nuvertinti ir atsisakyti įvairių galimybių, nes jie mano, kad tai yra ne jų jėgoms, nes jie bijo susimauti. Dažnas psichologas gali padėti surasti jėgų savyje ir sustiprinti pasitikėjimą savimi, kuris gyvenima nudažo visai kitomis spalvomis.

Bet kaip taisyklė, psichologo konsultacijos yra naudingos visais atvejais, kuomet turite emocinio ar psichologinio pobūdžio nusiskundimų ar net nesate patenkinti savo asmenybe, tarpasmeniniais santykiais ir pan.

714
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *