Mobilieji telefonai bei jų nuolatinis naudojimas ir noras turėti visada po ranka tapo toks svarbus, kad išsikrovus baterijai žmonės jaučiasi tarsi ne savi, iš namų išėję be svarbiausio akcento. Be to, naujosios kartos įrenginiai turi labai daug funkcijų, kurios apkrauna operacinę sistemą ir daro įtaką greitesniam energijos išeikvojimui. Todėl vartotojams teko pamiršti laikus, kai telefonu buvo galima be rūpesčių naudotis savaitėmis – dabar pakrovėjai tapo neišskiriama dalimi, garantuojančia, kad mobilieji telefonai neišsikraus ir bus prieinami bet kuriuo metu. Ką daryti, kad nereikėtų nuolat baimintis, jog tuoj išsikraus telefonas, o baterija veiktų kaip įmanoma ilgiau?
Ekrano ryškumas
Turbūt teko pastebėti, kad net ir tais atvejais, kuomet mobilieji telefonai yra nenaudojami, sparčiai senka jų baterija. Taip yra dėl keleto nuolat palaikomų funkcijų, tokių kaip ekrano ryškumo nustatymai. Kai įrenginiu beveik nesinaudojate (naktį, darbe ar svarbiame susitikime), ekrano ryškumą galite sumažinti iki 30–40 proc. Nauji išmanūs įrenginiai turi šviesos jutiklius. Tokiems telefonams nebūtinas ekrano ryškumo mažinimas rankiniu būdu – energija taupoma automatiškai.
Programėlės ir kiti įrenginiai
Išmanūs mobilieji telefonai paprastai turi ne vieną programėlę, skirtą kasdieniam naudojimui. Deja, daugelis žmonių nė nenutuokia, kad tam, jog nebenaudojama programėlė išsijungtų, kartais vien ją uždaryti nepakanka. Taip fone veikdamos mobilios aplikacijos naudoja energiją. Kad to išvengtumėte, patartina atsisiųsti specialius įskiepius, kurie identifikuoja veikiančias programėles ir jas išjungia.
Greitesniam baterijos išsikrovimui įtakos turi ir tokių funkcijų palaikymas kaip bluetooth, GPS modulis. Jei neketinate perduoti ar gauti informacijos iš kitų įrenginių bei naudotis žemėlapiais, kurių veikimui reikalingas jūsų vietovės nustatymas, nemažai baterijos energijos sutaupysite išjungdami šias programas. Apskritai, patariama reguliariai patikrinti, ar mobilieji telefonai naudojimosi metu automatiškai neįjungė šių funkcijų veikimo.
Programų atnaujinimai
Jei tausojate savo bateriją, būtinai išjunkite automatinį muzikos, filmų ar mobiliųjų aplikacijų atnaujinimų siuntimą. Tai prisijungę prie Wi-Fi padarysite vos per keletą minučių, o ilgiau veikiančiu bei neišsikraunančiu telefonu džiaugsitės dar ilgai.