lesiu skystis namu salygomis

Kontaktinių lęšių nešiojimas ir priežiūra

Kontaktiniai lęšiai – tai itin patogi regėjimo korekcijos priemonė, naudojama įvairiausiomis gyvenimo situacijomis, ypatingai sportininkų ir visų, mėgstančių aktyvų gyvenimo būdą tarpe. Nusprendę įsigyti kontaktinius lęšius, būtinai pasikonsultuokite su savo akių gydytoju ir pasitikrinkite akis, kad jis Jums galėtų išrašyti receptą kontaktinių lęšių įsigijimui.

Nors kontaktiniai lęšiai yra puiki regėjimo korekcijos priemonė, netinkamai naudojami jie gali sukelti ir daug rimtų problemų. Netinkama kontaktinių lęšių priežiūra gali įtakoti akių infekcijas ir sunkius ragenos susirgimus. Šie susirgimai labai greitai gali išsivystyti į sunkius susirgimus ir retais atvejais baigtis ne tik regos pablogėjimu, bet ir apakimu.

Siekiant sumažinti infekcijų pavojų, patartina griežtai laikytis keleto kontaktinių lęšių nešiojimo ir priežiūros taisyklių. Rekomenduojama pirmą kartą įsidėjus kontaktinius lęšius, juos nešioti ne ilgiau nei 2-3 valandas. Kitą dieną nešiojimo laiką galima pailginti iki 4 valandų, vėliau kasdien pridėti po 2 valandas, tačiau neilgiau nei 8 valandas. Ilgalaikius kontaktinius lęšius galima nešioti ilgiau.

Pagrindinė kontaktinių lęšių taisyklė – visuomet prieš juos įsidedant, būtina kruopščiai nusiplauti rankas – taip išvengsite galimos akių infekcijos. Pajutus akių perštėjimą, atsiradus paraudimui, sudirgimui, ar regos pablogėjimui, patariama nedelsiant išsiimti kontaktinius lęšius ir pasirodyti akių gydytojui.

Visuomet sekite lęšių gamintojo nurodymus ir visas kontaktinių lęšių bei jų priežiūros priemonių (specialaus skysčio) pakuotėse nurodytas naudojimo instrukcijas. Naudokite tik tuos kontaktinius lęšius ir jų priežiūros priemones, kurias Jums rekomendavo Jūsų akių priežiūros specialistas. Nenaudokite kontaktinių lęšių skysčio, kurio galiojimo, ar išmetimo laikas pasibaigęs.

Kontaktinių lęšių valymui ir skalavimui naudokite tik specialius, lęšių priežiūrai skirtus sterilius skysčius. Kontaktinius lęšius, jų konteinerius valykite ir plaukite tik taip, kaip nurodyta instrukcijoje. Lęšius valykite ir dezinfekuokite tinkamai laikydamiesi visų ženklinimo instrukcijų, pateiktų kartu su Jūsų kontaktinių lęšių priežiūros produktais. Niekada pakartotinai nenaudokite kontaktinių lęšių priežiūros skysčio – nepalikinėkite jo lęšių konteineriuose – išpilkite po kiekvieno naudojimo.

Kontaktinių lęšių priežiūrai jokiu būdu nenaudokite jokio vandens: distiliuoto, buteliukuose, ežero, namų sąlygomis gaminto sterilaus skysčio ir pan. Naudokite tik specialiai kontaktinių lęšių priežiūrai skirtą skystį, kuris pasižymi unikaliomis savybėmis – drėkina akis, suteikia joms išskirtinį komfortą ir dezinfekuoja, užkirsdamas kelią infekcijoms. Nedėkite kontaktinių lęšių į burną – seilės nėra sterilus sprendimas.

Kiekvieną sykį išėmę kontaktinius lęšius iš jiems laikyti skirtų konteinerių, konteinerius kruopščiai išplaukite ir išvalykite. Kontaktinių lęšių konteinerius keiskite ne rečiau nei kas 3 – 6 mėnesius.

Neperpylinėkite kontaktinių lęšių priežiūros skysčio į mažesnės talpos tarą. Tai gali įtakoti skysčio nesterilumą ir galiausiai sukelti akių infekciją.